AÖF Sınavsız Dikey Geçiş

Aöf sınavsız geçiş nasıl yapılır, açıköğretim fakültesi sınavsız geçiş bölümleri 2014 2015.

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarından mezun olan öğrenciler Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans bölümlerine sınavsız Dikey Geçiş kapsamında kayıt yaptırabilirler. Aöf sınavsız dikey geçiş bölümleri 2014-2015 konusundan veya yayınlanan kılavuza bakabilirsiniz.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine sınavsız Dikey Geçiş kapsamında kayıt için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girme şartı bulunmamaktadır.

Önlisans mezunları Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına doğrudan veya 5. yarıyılına fark dersler alarak kayıt için başvurabilirler.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki lisans bölümlerine Dikey Geçiş kapsamında kayıt yaptıracak adayların işlemleri “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilecektir.

Her yeni eğitim döneminde belirtilen tarihlerde kayıt işlemlerini yapabilirsiniz. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi her yıl güncel başvuru kılavuzu yayınlamaktadır. Diğer konumuzda olan açıköğretim sınavsız geçiş nasıl yapılır hakkında bilgi alabilirsiniz.


Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.