AÖF Muafiyet Dersleri 2014-2015

Aöf muafiyet haberleri sürekli takip eden öğrenciler için müjdeli haber geldi. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerinde 2014-2015 öğretim Yılı güz döneminden itibaren bazı dersler için muafiyet uygulanacağı açıklandı.

Açıköğretimden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney ve Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Dekanı Prof. Dr. Kerim Banar, muafiyetin Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 1 - 2, Türk Dili 1 - 2, Yabancı Dil 1 - 2, Temel Bilgi Teknolojileri 1 - 2 derslerini kapsayacağını belirtildi.

Daha önce Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerinde kayıtlı iken, bahse konu ders ya da dersleri almış ve başarmış öğrencinin kayıtlı olduğu veya kayıt yaptıracağı programdaki muafiyet işlemleri ilgili fakülte tarafından yapılacağından, bu öğrencilerin herhangi bir işlem yapmalarına gerek olmadığını belirten Prof. Dr. Güney ve Prof. Dr. Banar, "Muafiyet fırsatından Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri dışında herhangi bir yükseköğretim programında yukarıda adı geçen ders ya da dersleri almış ve başarmış olan öğrenciler de faydalanabilecektir. Mezunların, Mezuniyet Belgesini, kayıtlı veya kaydı silinmiş öğrencilerin ise onaylı Muafiyet Talep Formu'nu veya bu dersleri alıp başarılı olduğunu gösteren resmi yazıyı AÖF bürolarına teslim etmeleri istenmektedir.

İstenilen belgelerin ilk kez kayıt yaptıracak öğrenciler tarafından kayıt esnasında, kayıtlı veya kaydı silinmiş öğrenciler tarafından ise 20-29 Ağustos 2014 tarihleri arasında teslim edilmesi gerekmektedir" dediler.

AÖF muafiyet konusunda ayrıntılı bilgilere www.anadolu.edu.tr adresindeki duyurular kısmından ulaşabilirsiniz.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.