2014-2015 Açıköğretim Dikey Geçiş Başvuru Kayıt Tarihleri

AÖF Dikey Geçiş Kayıt Tarihleri 2014-2015, Açıköğretim Fakültesi Dikey Geçiş Kayıt Tarihleri 2014, Açıköğretim Sınavsız Dikey Geçiş Başvuru Tarihleri 2014-2015, AÖF Dikey Geçiş Kayıt Yenileme Tarihleri 2014-2015.

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarından mezun olan öğrenciler AÖF lisans bölümlerine sınavsız Dikey Geçiş kapsamında kayıt yaptırabilirler.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine sınavsız Dikey Geçiş kapsamında kayıt için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girme şartı bulunmamaktadır. Önlisans mezunları Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına doğrudan veya 5. yarıyılına fark dersler alarak kayıt için başvurabilirler.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki lisans bölümlerine Dikey Geçiş kapsamında kayıt yaptıracak adayların işlemleri “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilecektir.

2014-2015 öğretim yılı için planlanan internet başvuru ve kayıt tarihleri açıklandı. İşte Detaylar;
AÖF Çoklu Kayıt Güz Dönemi: Dikey Geçiş
İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihi: 29 Eylül Pazartesi 2014 - 17 Ekim Cuma 2014
Mazeretli Kayıt Tarihi: 16-17 Ekim 2014

Adaylar, http://kayit.anadolu.edu.tr internet başvuru sitesinin ana sayfasındaki “Dikey Geçiş” linkine tıklayarak başvurularını gerçekleştireceklerdir.

Dikey geçiş ile kayıt yaptıran öğrenciler önlisans programında almış oldukları Yabancı Dil dersi nedeni ile lisans programında 5 ve 6. yarıyıllardaki Yabancı Dil I ve Yabancı Dil II derslerinden sorumlu tutulmayacaklardır. Bu öğrenciler, 7 ve 8. yarıyıllardaki Yabancı Dil III ve Yabancı Dil IV derslerinden ise sorumlu tutulacaklardır.

Aynı şekilde Türk Dili dersini önlisans programında almış olduklarından lisans programındaki 7 ve 8. yarıyıllardaki Türk Dili I ve Türk Dili II derslerinden sorumlu tutulmayacaklardır.

Öğrenciler yukarıda açıklanan Yabancı Dil ve Türk Dili dışında kalan dersleri daha önce önlisans programında almış dahi olsalar 5, 6, 7 ve 8. dönem derslerinin tamamını almak zorundadırlar.

2014-2015 Öğretim Yılında Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki Lisans Bölümlerinin,
5. Yarıyılına Doğrudan Başvuru Yapabilecek Önlisans Mezuniyet Alanlarının Listesi Tıklayınız

2014-2015 Öğretim Yılında Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki Lisans Bölümlerinin,
5. Yarıyılına Fark Dersler Alarak Başvuru Yapabilecek Önlisans Mezuniyet Alanlarının Listesi Tıklayınız

NOT: AÖF Dikey Geçiş Başvuru ve Kayıt İşlemleri Hakkında Detaylı Bilgi Almak için konumuzu okuyabilirsiniz.

2014-2015 AÖF Dikey Geçiş Kayıt Tarihleri Ne Zaman, Açıköğretim Dikey Geçiş Başvuru Tarihleri 2014-2015 Ne Zaman,2014-2015 AÖF Dikey Geçiş Kayıt için Gerekli Belgeler Nelerdir, AÖF Dikey Geçiş Mazeretli Kayıt Tarihleri Ne Zaman?

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.