Açıköğretim Ders Kitapları Ne Zaman Dağıtılacak

2014-2015 yılı yeni kayıt işlemleri ve kayıt yenileme sonrası aöf ders kitapları dağıtımına başlandı. Peki kitaplar ne zaman verilecek? Bürolar genelde kayıt için gelen öğrencilere işlemleri bittikten sonra tüm ders kitaplarını veriyorlar.

Fakat bazen bürolarda kitaplar eksik ve henüz gelmemiş oluyor. Eskiden hangi bölümü okuyorsanız kitaplar paket halinde veriliyordu şimdi galiba kitaplar ders başına bütün olarak geliyor. Buda şöyle bir sıkıntıya neden oluyor. Öğrenci her dersin kitabını almayıp sadece istediği kitabı alınca talebi fazla olan çabuk tükeniyor ve diğer öğrencilere kalmıyor.

Bu konuda bazı öğrenciler kayıt oldukları bürolarda sıkıntı yaşıyor. Durum böyle olunca mağduriyet yaşanıyor ve yaklaşan sınav tarihi öncesi öğrenciler sıkıntı yaşıyor.

açıköğretim ders kitapları Kitapların alınmaması gibi bir durum söz konusu olamaz bu yüzden büroyu arayarak kitapların gelip gelmediğini öğreniniz çünkü bu sizin hakkınız zaten başka yararlanabileceğiniz ve ders çalışacağınız farklı kaynaklar olmadığı için temin etmelisiniz.

Açıköğretim ders kitapları nereden alınır?
Sadece bürolardan alabilirsiniz bunun dışında kitap satışı yapılmıyor. Resimde görmüş olduğunuz gibi dağıtımı gerçekleşen kitapları görüyoruz.

Diğer konumuzda aöf ders kitapları (PDF) olarak ücretsiz bir şekilde nasıl indirebileceğinizi anlatmıştık.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.