2014-2015 Anadolu Üniversitesi AÖF Akademik Danışmanlık ve Verilen Dersler

2014-2015 Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine (AÖF) kayıtlı öğrenciler bazı dersleri Üniversite dersliklerinde yüz yüze alabileceklerdir. Kısacası derslerinizin birkaçını hocaların anlatımı ile çalışabileceksiniz.

AÖF güz dönemi ve bahar dönemindeki dersleri daha iyi anlayabilmek veya zorlandıklarını düşündükleri dersleri varsa bunları daha iyi kavrayabilmek için bu derslere girebilirler.

Güz Dönemi Akademik Danışmanlık Dersleri, 1 Kasım 2014 tarihinde başlayacak ve 23 Ocak 2015 tarihinde sona erecektir. Şimdi dersler nelermiş bunları öğrenelim.

Güz Dönemi Akademik Danışmanlık Dersleri:
İktisada Giriş 1, Genel Muhasebe 1, Matematik 1, Osmanlı Türkçesine Giriş 1, Eski Türk Edebiyatına Giriş: Biçim ve Ölçü, İstatistik 1, Mikro İktisat, Finansal Yönetim 1, İngilizce 1, Denetim, Türk Vergi Sistemi ve Maliyet Muhasebesi.

Bahar Dönemi akademik danışmanlık dersleri ise 14 Mart 2015 tarihinde başlayacak 31 Mayıs 2015 tarihinde sona erecektir.

Bahar Dönemi Dersleri
İktisada Giriş 2, Genel Muhasebe 2, Matematik 2, Osmanlı Türkçesine Giriş 2, Eski Türk Edebiyatına Giriş: Söz Sanatları, İstatistik 2, Makro İktisat, Finansal Yönetim 2, İngilizce 2, Finansal Tablolar Analizi, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku ve Maliyet Yönetimi.

Açıköğretim Akademik Danışmanlık Hizmetleri, tüm iller ve 10 ilçe merkezinde (Alanya, Bandırma, Biga, Bozüyük, Çorlu, Elbistan, Fethiye, İnegöl, İskenderun, Nazilli) yürütülecektir.

Bu hizmetler İstanbul’da, Marmara Üniversitesi: Eczacılık Fakültesi - HAYDARPAŞA, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu – ANADOLUHİSARI, İktisat Fakültesi - BAHÇELİEVLER, olmak üzere 3 merkezde, Ankara’da, Ankara Üniversitesi: Hukuk Fakültesi - CEBECİ, Gazi Üniversitesi: Hukuk Fakültesi - BEŞEVLER, İzmir’de, Dokuz Eylül Üniversitesi: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi - BUCA, Yaşar Üniversitesi: Selçuk Yaşar Kampusu - BORNOVA, olmak üzere 2 merkezde ve Eskişehir’de, Anadolu Üniversitesi: Hukuk Fakültesi - YUNUS EMRE KAMPUSU ve Açıköğretim Eğitim, Öğretim ve Danışmanlık Birimi Binası – Yunus Emre Kampusu Girişi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi - MEŞELİK KAMPÜSÜ, olmak üzere 2 merkezde yürütülecektir.

Ders programları, Güz Dönemi için Ekim ayının son haftası içinde, Bahar Dönemi için ise Mart ayının ikinci haftası içinde, derslerin yapılacağı binalarda, Açıköğretim Bürolarında ve bu internet sayfasında ilan edilecektir.

Dersler, resmi tatil günleri (31 Aralık, 01 Ocak, 23 Nisan, 01 Mayıs, 19 Mayıs), Açıköğretim sınavlarının yapıldığı günler ve Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırılabilecek tatil günlerinde yapılmayacaktır. Merkezlere göre, hafta içi akşamları veya hafta sonları yapılan akademik danışmanlık dersleri için hiçbir ücret alınmamakta, öğrenci kimliği/öğrenci tanıtım kartı gösterilerek dersliklere girilebilmektedir. Akademik danışmanlık derslerine katılım zorunlu değildir.

Derslere katılmak isteyen öğrenciler, genel kuralların yanı sıra, hem Anadolu Üniversitesi hem de yüz yüze öğretim gördükleri üniversitelerin tüm disiplin kurallarına uymak zorundadırlar.

Akademik Danışmanlık Hizmetlerine ilişkin olabilecek değişiklikler ve gelişmeler, illerdeki AÖF büroları, Anadolu Üniversitesi’nin internet sayfası ile duyurulacaktır.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.