AÖF Sınav Yeri Değiştirme

Aöf sınav giriş yerimi nasıl değiştirebilirim konusu açıköğretim sınavı öncesi bilinmesi gerek önemli bir ayrıntıdır. Sınav merkezi değişikliği belirtilen tarihler arasından yapılmalıdır yani son tarih hangi gün ise onu geçirirseniz değişiklik yapamazsınız. Biz konumuza dönelim bu işlemin nasıl yapılacağını anlatalım.

Sınav yeri değiştirme nasıl yapılır; Açıköğretim Fakültesinde okuyan öğrenciler; adres, büro ve sınav merkezi değişiklik işlemlerini İnternet üzerinden Öğrenci Girişi bölümüne T.C. kimlik numarası ve şifresiyle giriş yaparak, AÖF bürolarından veya Çağrı Merkezini (444 10 26) arayarak yapabilirsiniz. En rahat bir şekilde İnternet ortamından kolayca halledebilirsiniz.

Burası çok önemli; sınav merkezi değişikliği, sınavlar başladıktan sonra yapılırsa bir sonraki sınav için geçerli olacaktır. Bu nedenle öğrenciler, sınav yeri değişikliği yaparken aşağıda verilen tarihleri ve açıklamaları göz önünde bulundurmaları gerekir.


Açıköğretim Sınav Yeri Değiştirme Tarihleri 2014-2015
Güz dönemi ara sınav için 17 Ekim 2014, final sınavı için 5 Aralık 2014, bahar dönemi ara sınav 6 Mart 2015, finali ise 24 Nisan 2015 tarihleri son gündür.

Son değişiklik tarihine kadar yapılan değişliklerde belirtiğiniz yerde sınava girebilirsiniz. Yukarıda yazan tarihleri 1 gün geçirdiğiniz takdirde istediğiniz yerde sınava giremezsiniz.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.