AÖF Sınava Girmek İçin Gerekli Belgeler

Açıköğretim sınavına girmek için gerekli belgeler hakkında bilmeyenler için kısa bir hatırlatma yapacağız. Aöf sınav giriş belgesi kesinlikle yanınızda olmalıdır. Öğrenci girişi sayfasından TC kimlik no veya e-posta adresiniz ile şifrenizi girerek sistemden bunu yazdırabilirsiniz.

1. Sınav Giriş Belgesi
Okulun adı, sınıf ve sıra no gibi bilgilerin yer aldığı belge. Hatta sıra numarasından hangi sınav kitapçığının size gelebileceğini öğrenebilirsiniz. A, B, C, D sırasını takip eden sıra numaranız bunu ele veriyor.

2. Öğrenci Kimlik/Tanıtım Kartı veya Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi
(Öğrenci kimlik/tanıtım kartını kaybeden öğrencilere kimlik veya tanıtım kartları hazırlanıncaya kadar sadece sınavlarda kullanılmak üzere fotoğraflı Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi AÖF Büroları tarafından verilmektedir. Kimlik/tanıtım kartı başvurusu yapmayan öğrencilere bu belge verilmeyecektir.)

3. Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi
(Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (muvazzaf askerler hariç), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar)

Sınava giriş için gerekli bu üç belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar.

Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar. Trafik yoğun olan il ve ilçeler için daha erken bir saatte yola çıkılması tavsiye edilir.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.