AUZEF AÖF Sınavları Nerede Yapılıyor

İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AUZEF AÖF) sınavları nerede yapılıyor ve ara sınav final nasıl gerçekleşiyor hakkında yeni öğrencilerin bilmesi gereken birkaç noktaya değineceğiz.

AUZEF öğrencileri her dönem için ara sınav (vize) ve bitirme sınavı (final) olmak üzere temelde iki sınav vardır. Ayrıca ara sınavın telafisi niteliğinde mazeret sınavları ve bitirme (final) sınavlarının telafisi niteliğinde de bütünleme sınavları vardır.

Sınavlar Nasıl Yapılıyor
AÖF AUZEF İstanbul Üniversitesi programları dahilinde gerçekleştirilen, ara sınavlar internet üzerinden online olarak yapılmaktadır. Ara sınavlara sınav tarihlerinde alms.auzef.org adresinden giriş yapılarak ulaşılabilmektedir. Bitirme (final) ve Telafi (bütünleme) sınavları yüz yüze sınıf ortamında çeşitli illerde yapılmaktadır.

Eskiden sadece İstanbul il sınırları içerisinde yer alan merkezlerde gerçekleştirilebilmekteydi. Öğrencilerin özellikle İstanbul dışından gelen ve şehri bilemeyen öğrencilerin zorlanmaması adına sınav merkezleri, toplu taşıma araçlarını kullanarak kolayca ulaşabilecekleri yerleşim noktalarında yapılmaktaydı.

AUZEF AÖF Sınavları Nerede Yapılıyor
İstanbul dışında yaşayan öğrencilerden gelen yoğun talep üzerin sınav merkezi sayıları artırılmaya başlanmıştır. Şu an İstanbul dışında gerçekleştirilen sınav merkezlerine 23 il ilave edilmiş olup, sayının artırılması adına çalışmalar devam etmektedir.

Bu iller şu şekilde; Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli, Antalya, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Diyarbakır, Konya, Kahramanmaraş, Balıkesir, Gaziantep, Zonguldak, Kayseri, Kars, Denizli, Van, Trabzon, Erzincan Şanlıurfa ve Tokat yer almaktadır.

Azuef ara sınavları, yani vizeler öğretim yönetim sistemi adı verilen sistem aracılığı ile dönem başlarında belirtilen akademik takvim tarihlerine göre, internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ara sınavlar test şeklinde yapılmaktadır.

Vizelere girmek için şehir değiştirmek ya da sınav merkezlerin gitmeden, bilgisayar başında olmanız yeterlidir. Sadece final ve bütünleme sınavları fakültenin uygun gördüğü ve belirttiği sınav merkezlerinde yüz yüze oturum şekilde gerçekleştirilmektedir.

AÖF Azuef ile ilgili gelişmeleri ve haberleri İstanbul Üniversitesinin sitesinden takip edebilirsiniz. Ayrıca auzef sınav tarihleri konusundan güz yarıyıl ile bahar döneminin ne zaman başlayacağını öğrenebilirsiniz.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.