Açıköğretim Para İadesi Dilekçe Örneği

Açıköğretim Fakültesine yanlış yatırılmış harç ücreti için aöf para iadesi dilekçesi örneğinden yararlanarak iade süresini başlatabilirsiniz. Para iadesi ön kayıt yaptırıp bankaya ücretini yatıran ama kesin kaydını tamamlanmayan öğrencilerin banka hesaplarına yatırılır.

Benzer durumlarda söz konusu olabilir, dikey geçiş bölümü tercih ederken yanlış yatırılan harç ücreti veya kayıt türünde yapılan hatalar için iade söz konusu olabilir. İade yaklaşık olarak 2 aylık bir süre içinde yapılır. Son durum öğrenmek için aşağıdaki telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz.

Para iadesi için başvuruda bulundum, hesabıma ne zaman yatırılır?
Kayıtlar süresince gelen iade dilekçelerin incelenmesine kayıtlar sona ermeden başlanılamamaktadır. Kayıtlar sona erdikten sonra incelemelere ilk gelen dilekçeden başlanır ve gün aşırı listeler oluşturularak bankaya bildirilir. Kendisine ait IBAN numarası bildiren ve dekont aslını gönderen kişiye en geç 2 ay içerisinde iade yapılmaktadır

Para iadesi için başvuruda bulundum. Yanlış hesap numarasını bildirmişim. Ne yapabilirim?
Kendinize ait doğru IBAN numaranızı Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliği 26470 ESKİŞEHİR adresine kargo ya da posta yolu ile yeniden bildirmeniz gerekmektedir.

Para iadesi için bir yakınımın hesap numarasını verebilir miyim?
İade işlemi sadece iade isteyenin (ödemeye ait dekontta adı geçenin) herhangi bir bankadaki kendisine ait IBAN numarasına yapılır.

Bu dilekçeye ek olarak TC kimlik numaranızı, size ait İBAN hesap numaranızı, banka şubesi ile numarasını ve dekontunuzun aslını merkez büro yöneticiliğine eksik bilgi kalmadan gönderiniz.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA

ESKİŞEHİR

.......... Üniversitesi .......... bölümü mezunuyum Anadolu Üniversitesi ........... bölümüne dikey geçiş yapmak için Vakıflar bankasına .......... TL para yatırdım başvuru türünü Dikey Geçiş (lisans öğrenimine hazırlık programı ) yerine İkinci üniversite yaptığım için başvuru bedelini yanlış yere yatırdım ödediğim paranın ......... bankası ......... şubesi hesap numarası ......... nolu hesabıma iade edilmesini istiyorum.


Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Saygılarımla


Adı Soyadı

İmza

ADRES :

AÖF iletişim bilgileri mail adresleri telefonları yazışma adresi bilgileri
  • Yazışma Adresi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yunusemre Kampüsü Tepebaşı 26470 Eskişehir/Türkiye
  • Merkez Büro Tel 0 (222) 330 93 22 0 (222) 335 05 81 8 Hat Dahili 27 90
  • Basın ve Halkla İlişkiler Tel 0 (222) 335 05 81 Dahili 27 76
  • Fax 0 (222) 320 07 58
  • İletişim Merkezi Tel 0 (222) 320 69 06 0 (222) 330 41 21 0 (222) 330 84 15

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.