AÖF Sınav Sonuçları Mail Adresine Gönderilecek

2015-2016 eğitim yılı Açıköğretim Fakültesinde birçok yeniliği beraberinde getirdi. Yeni uygulama ile artık AÖF sınav sonuçları öğrencilerin mail adreslerine gönderilecek. Dilerseniz sisteme giriş yaparak da notlarınızı öğrenebilirsiniz.

Sınav sonuçları açıklanacağı zaman sisteme yoğun giriş olduğundan dolayı site kitleniyor, öğrenciler sınav sonuçlarını öğrenmekte zorluk çekiyordu. Yeni öğretim döneminde bu sorun ortadan kalkacak. Öğrenciler mail adreslerine giriş yaparak notlarını kolayca öğrenebilecekler.


AÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan tarafından yapılan açıklama.
AÖF'de öğrenim gören öğrencilerimizin sınav sonuçlarını artık kendi mail adreslerine göndereceğiz. Öğrencilerimiz sonuçları kendilerine verdiğimiz 'anadolu.edu.tr' uzantılı ya da sisteme kayıtlı kişisel mail adreslerinden öğrenebilecek.

Bu yöntemle öğrencilerin hiçbir şekilde sisteme girmesine gerek kalmayacak. Bu mail adreslerinin kullanılması ile bu sorunu da ortadan kaldırmış olacağız. Şu an 1 milyon 200 bin öğrencimizin 150 ile 200 bini mail adresini kullanıyor. Bu yapacağımız sistem ile herkesin mail adresinin de kullanmasını sağlayacağız.

Gündoğan, AÖF öğrencilerinden https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinden sisteme girerek, mail adreslerini güncellemelerini istedi.

Konuyla ilgili resmi duyurunun da kısa zaman içinde Açıköğretim sitesinden yapılacağını düşünüyoruz.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.