Öğrenci Kimliği Olmadan Sınava Girilebilecek

Açıköğretim Fakültesi öğrencileri 2015-2016 yılıyla birlikte öğrenci kimliği olmadan da sınavlara girebilecekler. Yaklaşık 1,5 milyon aktif öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde (AÖF), sınavlara öğrenci kimliği gösterme zorunluluğu kalkıyor.

Ara sınav ile dönem sonu sınavlarına girerken öğrenciler yanlarında şu 3 belgeyi bulundurmaları gerekiyordu. Birincisi sınav giriş belgesi, ikincisi Açıköğretim Öğrenci Kimliği, üçüncüsü de özel kimlik idi. Eğer bunlardan birini unutmamız halinde görevliler sınava almıyordu.

fotoğraflı aöf sınav giriş belgesi

Artık durum değişti. Fotoğraflı sınav giriş belgesinin hayata geçmesiyle birlikte Açıköğretim kimliği zorunluluğu da yavaş yavaş ortadan kalkacak. Yani öğrencilerimiz AÖF öğrenci kimliği olmadan da sadece nüfus cüzdanı ve sınav giriş belgesi ile rahatça sınavlarına girebilecekler.

Ayrıca sınavda kullanılacak Salon Öğrenci Yoklama Listesi ve Optik Cevap Formlarında öğrenci fotoğraflarına yer verilmesi sınava giren öğrenciyi teyit açısından uygulamada sınav güvenliği için çok büyük pratiklik yaratacaktır.

Sınav günü nüfus cüzdanı ve sınav giriş belgesini unutmayacağınız bir yere koyunuz. Şimdiden sınavda başarılar dileriz.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.